وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به جهت تسهیل ورود ارز توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا کشور های همسایه بویژه در شرق کشور، آیین‌نامه سهل‌گیرانه‌ای با مشوق‌های بسیار بالا آماده و در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسیده است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی با حضور دکتر سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و  دارایی، نظری استاندار خراسان رضوی و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی در روز پنجشنبه ۱۹ اسفند ماه برگزار شد.

سید احسان خاندوزی در این نشست ضمن تشکر از زحمات اهالی صنعت و کارآفرینی استان اظهار کرد: ۱۴۰۰، سالی همراه با تغییر ریاست قوه مجریه در کشور بود که ماه‌های پایانی دولت قبل و شروع به کار دولت جدید در آن رقم خورد.
وی ادامه داد: در همین ماه‌های کوتاه شروع به کار دولت نهال‌های خوبی کاشته شده و اقدامات خوش آتیه‌ای کلید خورده است؛ که امیدوارم در ماه‌های پیش رو ثمرات آن را ببینیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: پیراسته شدن قوانین کسب و کار و رفع  شروط سخت گیرانه  از برنامه‌های جدی ما در ظرف چند ماه ابتدایی فعالیت دولت مردمی بوده است.
خاندوزی اظهار داشت: بعد از چندین‌سال به پیشنهاد وزارت اقتصاد، کاهش 5 درصدی مالیات شرکت های تولیدی در کشور توسط مجلس تصویب شد.
وی تصریح کرد: تمرکز یکباره و هجوم همه جانبه برای حل موضعی و موردی مسائل، به جای اینکه همزمان به ده‌ها مسئله و مشکل فکر کنیم؛ به سرعت مشکل را حل خواهد کرد.
خاندوزی  اضافه کرد: اگر برای حل یک مسئله اهتمام بورزیم و تمامی دستگاه‌های مرتبط، تمام تلاش خود برای حل یک موضوع مشخص در یک بازه زمانی مبذول دارند، قطعاً مشکلات رفع خواهند شد.
خاندوزی افزود: پاک شدن برخی از مشکلات از فهرست مسایل تکراری، امید را به کارآفرینان و تولید کنندگان باز می گرداند.
وی گفت: تجربه ای در همین چندماه به دست آوردیم و تمرکز خود را بر روی موضوع شفاف‌سازی مجوزهای کسب و کار در کشور کردیم؛ در این رابطه می‌توانیم برای حل مسائل هم نوایی ایجاد کنیم و آن روز شما معجزه تمرکز را خواهید دید.

https://www.shada.ir/fa-IR/shada/11367/news/view/15814/220280/Staging