مقررات کلی

هم‌راز تمامی قوانین و مقررات و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مرتبط بیمه ای، بانکی، پولی، تجارت الکترونیکی و دیگر قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار داده و رعایت خواهد کرد همچنین کاربر نیز ملزم به رعایت تمامی موارد مذکور خواهد بود.

 

ماده 1- تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

 1. هم‌راز: نرم افزاری که به منظور دریافت خدمات بیمه ای در اختیار کاربران قرار میگیرد.
 2. شرکت: شرکت بیمه رازی که کلیه حقوق مادی و معنوی این اپلیکیشن متعلق به وی میباشد.
 3. اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت بیمه رازی که به منظور استفاده از خدمات بیمه ای به کاربران ارائه میشود. حق استفاده از این نرم افزار در قبال پذیرش شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران و به صورت سرویسهای موبایلی اعطا می‌گردد .
 4. کاربر: شخصی حقیقی است که از طریق اینترنت به اپلیکیشن هم‌راز متصل و از خدمات نرم افزاری آن بهرمند می‌شود.
 5. اطلاعات شخصی: اطلاعات شخصی دریافتی از کاربر یعنی نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و یا اطلاعات اختیاری مانند میزان تحصیلات، جنسیت، وضعیت تاهل و .. میباشد.
 6. اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که هم‌راز حق افشای آن را به شخص ثالث نداشته و صرفا متعلق به کاربر و اپلیکیشن هم‌راز است.

ماده ۲- حساب کاربری

 1. کاربران با ثبت نام در هم‌راز و همچنین با هر بار استفاده از خدمات هم‌راز می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری هم‌راز را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
 2. کلیه اشخاص حقیقی میتوانند از خدمات اپلیکیشن هم‌راز بهره ببرند. برای استفاده از خدمات کاربر مذکور باید شماره موبایل خود را در هم‌راز وارد کرده و از طریق کد تاییدی که به شماره موبایل کاربر ارسال میشود اقدام به ثبت نام کنند.
 3. کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران می‌باشند.
 4. کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با شماره موبایل متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن هم‌راز اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره موبایل تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
 5. کاربران متعهد میگردند که صرفا با کدملی/ سال تولد/ شماره موبایل خود از خدمات هم‌راز بهره مند شوند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب کدملی/ سال تولد/ شماره موبایل تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
 6. مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوط به هم‌راز انجام می‌شود به عهدۀ کاربران است.

 

ماده ۳ – استفاده از هم‌راز

 1. مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات هم‌راز به عهدۀ کاربران است.
 2. –کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند.
 3. کاربرانی که تلفن همراهشان سیستم عامل اندروید دارد، میتوانند با ارائه دسترسی به پیامکهای مربوطه لینک چاپی بیمه نامه های صادره را در پیامک های خود داشته باشند.
 4. استفاده از نرم افزار برای استفاده از گروه سنی سه سال به بالا بلامانع می باشد .

 

ماده 4- مسئولیت هم‌راز

 1. شرکت با تمام امکانات خود تمام تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلالات ایجاد شده در زمان استفاده از خدمات هم‌راز می‌کند.
 2. شرکت تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.
 3. تمامی اطلاعات شخصی کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.
 4. چنانچه هر یک از کاربران هم‌راز در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند درخواست پشتیبانی خود را از طریق نرم افزار پشتیبانی داخل اپلیکیشن یا تلفن پشتیبانی هم‌راز یا ایمیل پشتیبانی مطرح و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکل عمل خواهد آورد.
 5. هم‌راز حق دارد از اطلاعات شخصی کاربر برای نمایش تبلیغات، ارائه پیشنهادهای اقتصادی یا انواع گزارشهای تحلیلی و … تنها به خود کاربر استفاده کند.
 6. هم‌راز حق دارد که از داده پردازش شده و بی نام کاربران به نحوی که به هیچ عنوان هویت یا اطلاعات شخصی کاربران قابل تشخیص دادن نباشد استفاده کند و گزارشهای تجمیعی مبتنی بر این اطلاعات پردازش شده را به شخص ثالث ارائه کند.
 7. هم‌راز از فناوریهایی استفاده میکند که بسیاری از بانکها و موسسات مالی برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران استفاده مینمایند مانند استفاده از SSLهای رمزگذاری شده برای انتقال اطلاعات و استفاده از AES های رمزگذاری شده برای اطلاعات حساس و خود را نسبت به نشت و درز اطلاعات از منابع و سرورهای خود مسئول میداند لذا در صورتی که اطلاعات کاربران از هر محل دیگری و یا به جهت حملات سایبری به زیرساختهای کلی کشور نشت داشته باشد مسئولیت هرگونه جبران خسارتی را از خود سلب مینماید.

 

ماده 5 – مسئولیت کاربران

 1. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.
 2. هر گونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد. شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

 

ماده 6 – موارد فنی

 1. کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزار هم‌راز انجام دهد مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
 2. کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات هم‌راز را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار هم‌راز یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
 3. کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
 4. کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از اپلیکیشن هم‌راز انجام دهند.

ماده 7 – قطع خدمات

 1. شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات هم‌راز را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.